"Samochód może pokazać w jakim sklepie są obecnie najlepsze promocje".

Za nami trzecia edycja konferencji „IT in Automotive” organizowanej przez firmę GlobalLogic. Wydarzenie skierowane było do przedsiębiorców, studentów, inżynierów i pasjonatów branży motoryzacyjnej. Firma GlobalLogic jest jednym ze światowych liderów zajmujących się przygotowaniem oprogramowania IT dla samochodów. Podczas konferencji pojawiło się wiele ciekawych informacji dotyczących tego jakie „wyzwania jutra” mają przed sobą firmy zajmujące się zarówno oprogramowaniem, jak i motoryzacją.

Samochodom przyszłości kierowca nie będzie potrzebny

Jaka przyszłość czeka motoryzację? Jak zmieniają się technologie i kiedy staną się standardem w pojazdach, którymi się poruszamy? W jakim czasie możliwa będzie rewolucja motoryzacyjna, która doprowadzi do tego, że samochodowi niepotrzebny będzie kierowca do tego, by bezproblemowo dojechać do celu? Na te pytania odpowiadali prelegenci podczas kolejnej edycji konferencji „IT in Automotive” organizowanej w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Informatyka sprawia, że nasze pojazdy dostarczają coraz większej ilości informacji, a pojazdy mają być łatwiejsze w użyciu i eksploatacji. – Branża transportowa jest tą branżą, w której widzimy możliwość szerokiego „connectivity”, czyli połączenia samochodu ze światem zewnętrznym. Trendy, które się pojawiają w branży samochodowej pokazują, jak możemy wykorzystać samochód jako miejsce, w którym prowadzimy nasze życie. Auta poruszają się w sposób autonomiczny, możemy w nich pracować, słuchać muzyki, łączyć się z innymi. Na dodatek auta są coraz bardziej ekologiczne i bezpieczne – mówił Piotr Krzysztofik, Prezes GlobalLogic w Polsce i w Chorwacji.

Wywiad Piotr Krzysztofik Prezes GlobalLogic Polska i Chorwacja >>

Prezes Krzysztofik jako najnowsze wyzwania wskazał między innymi możliwość „zaprogramowania” samochodu tak, by dojechał z miejsca na miejsce bez udziału kierowcy przy jednoczesnym wykrywaniu sytuacji nieprzewidzianych na drodze.

Nowoczesny samochód jest jak „smartfon na kółkach”

Podczas konferencji „IT in Automotive” organizowanej przez firmę GlobalLogic pojawiło się mnóstwo informacji o badaniach naukowych czy innowacjach, które zarówno w sferze IT, jak i motoryzacyjnej mają miejsce. Udana kooperacja tych dwóch branż powoduje, że samochody schodzące z taśmy produkcyjnej możemy nazywać „smartfonami na kółkach”.

- Samochody wyręczają kierowcę w tym jak prowadzi się auto, komunikują się z Internetem i innymi samochodami, wyszukują miejsca parkingowe. Niektórzy specjaliści mówią, że za 20 lat najbardziej niebezpiecznym elementem w prowadzeniu pojazdu będzie właśnie kierowca – mówił Artur Perwenis, Dyrektor GlobalLogic w oddziale w Szczecinie.

– Jako partner technologiczny wielu firm, które są liderem w branży motoryzacyjnej skupiamy się na realizacji potrzeb użytkowników. Mowa np. o wyszukiwaniu wolnych miejsc parkingowych, dostarczaniu informacji potrzebnych w trakcie jazdy, np. gdzie jest objazd albo korek. Technologie informują także o pogodzie oraz np. o tym jakie wydarzenie kulturalne, usługi czy promocje w supermarketach mają miejsce. Samochód może nam pokazać w jakim sklepie są obecnie najlepsze promocje - mówił Bartłomiej Tylkowski, Dyrektor Rozwoju Biznesu w GlobalLogic.

Szczecin dobrym miejscem dla rozwoju branży IT

Partnerami wydarzenia „IT in Automotive” były Urząd Miasta w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

- W Szczecinie powstało swoiste zagłębie branży automotive, stąd pomysł na zorganizowanie takiej konferencji i zaproszenie do współpracy także innych firm i prelegentów. Chcemy dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, a przy okazji promować nasze miasto i region, no i oczywiście naszą firmę, czyli GlobalLogic – dodał Artur Perwenis, Dyrektor GlobalLogic w oddziale w Szczecinie.

Wywiad GlobalLogic - Konferencja "IT in Automotive" 2019 >>

Firma zatrudnia obecnie 1250 pracowników, ma swoje siedziby w Szczecinie, Koszalinie, Wrocławiu, Krakowie i Zielonej Górze oraz Zagrzebiu, a na najbliższy czas planuje dalszy dynamiczny rozwój. GlobalLogic za cel wyznaczyło sobie kreowanie nowych rozwiązań i technologii, stąd efektywne wykorzystywanie laboratorium technicznego, które powstało na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Konferencja „IT in Automotive” będzie kontynuowana, a organizatorzy zamierzają sprawić, by jej kolejne edycje miały charakter jeszcze bardziej międzynarodowy.

Za nami trzecia edycja konferencji „IT in Automotive” organizowanej przez firmę GlobalLogic. Wydarzenie skierowane było do przedsiębiorców, studentów, inżynierów i pasjonatów branży motoryzacyjnej. Firma GlobalLogic jest jednym ze światowych liderów zajmujących się przygotowaniem oprogramowania IT dla samochodów. Podczas konferencji pojawiło się wiele ciekawych informacji dotyczących tego jakie „wyzwania jutra” mają przed sobą firmy zajmujące się zarówno oprogramowaniem, jak i motoryzacją.

Samochodom przyszłości kierowca nie będzie potrzebny

Jaka przyszłość czeka motoryzację? Jak zmieniają się technologie i kiedy staną się standardem w pojazdach, którymi się poruszamy? W jakim czasie możliwa będzie rewolucja motoryzacyjna, która doprowadzi do tego, że samochodowi niepotrzebny będzie kierowca do tego, by bezproblemowo dojechać do celu? Na te pytania odpowiadali prelegenci podczas kolejnej edycji konferencji „IT in Automotive” organizowanej w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.Informatyka sprawia, że nasze pojazdy dostarczają coraz większej ilości informacji, a pojazdy mają być łatwiejsze w użyciu i eksploatacji. – Branża transportowa jest tą branżą, w której widzimy możliwość szerokiego „connectivity”, czyli połączenia samochodu ze światem zewnętrznym. Trendy, które się pojawiają w branży samochodowej pokazują, jak możemy wykorzystać samochód jako miejsce, w którym prowadzimy nasze życie. Auta poruszają się w sposób autonomiczny, możemy w nich pracować, słuchać muzyki, łączyć się z innymi. Na dodatek auta są coraz bardziej ekologiczne i bezpieczne – mówił Piotr Krzysztofik, Prezes GlobalLogic w Polsce i w Chorwacji.

Piotr Krzysztofik Prezes GlobalLogic Polska i Chorwacja

Prezes Krzysztofik jako najnowsze wyzwania wskazał między innymi możliwość „zaprogramowania” samochodu tak, by dojechał z miejsca na miejsce bez udziału kierowcy przy jednoczesnym wykrywaniu sytuacji nieprzewidzianych na drodze.

Nowoczesny samochód jest jak „smartfon na kółkach”
Podczas konferencji „IT in Automotive” organizowanej przez firmę GlobalLogic pojawiło się mnóstwo informacji o badaniach naukowych czy innowacjach, które zarówno w sferze IT, jak i motoryzacyjnej mają miejsce. Udana kooperacja tych dwóch branż powoduje, że samochody schodzące z taśmy produkcyjnej możemy nazywać „smartfonami na kółkach”.

– Samochody wyręczają kierowcę w tym jak prowadzi się auto, komunikują się z Internetem i innymi samochodami, wyszukują miejsca parkingowe. Niektórzy specjaliści mówią, że za 20 lat najbardziej niebezpiecznym elementem w prowadzeniu pojazdu będzie właśnie kierowca – mówił Artur Perwenis, Dyrektor GlobalLogic w oddziale w Szczecinie.

– Jako partner technologiczny wielu firm, które są liderem w branży motoryzacyjnej skupiamy się na realizacji potrzeb użytkowników. Mowa np. o wyszukiwaniu wolnych miejsc parkingowych, dostarczaniu informacji potrzebnych w trakcie jazdy, np. gdzie jest objazd albo korek. Technologie informują także o pogodzie oraz np. o tym jakie wydarzenie kulturalne, usługi czy promocje w supermarketach mają miejsce. Samochód może nam pokazać w jakim sklepie są obecnie najlepsze promocje – mówił Bartłomiej Tylkowski, Dyrektor Rozwoju Biznesu w GlobalLogic.

Szczecin dobrym miejscem dla rozwoju branży IT

Partnerami wydarzenia „IT in Automotive” były Urząd Miasta w Szczecinie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

– W Szczecinie powstało swoiste zagłębie branży automotive, stąd pomysł na zorganizowanie takiej konferencji i zaproszenie do współpracy także innych firm i prelegentów. Chcemy dzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, a przy okazji promować nasze miasto i region, no i oczywiście naszą firmę, czyli GlobalLogic – dodał Artur Perwenis, Dyrektor GlobalLogic w oddziale w Szczecinie.

GlobalLogic – Konferencja „IT in Automotive” 2019

Firma zatrudnia obecnie 1250 pracowników, ma swoje siedziby w Szczecinie, Koszalinie, Wrocławiu, Krakowie i Zielonej Górze oraz Zagrzebiu, a na najbliższy czas planuje dalszy dynamiczny rozwój. GlobalLogic za cel wyznaczyło sobie kreowanie nowych rozwiązań i technologii, stąd efektywne wykorzystywanie laboratorium technicznego, które powstało na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Konferencja „IT in Automotive” będzie kontynuowana, a organizatorzy zamierzają sprawić, by jej kolejne edycje miały charakter jeszcze bardziej międzynarodowy.

  • URL copied!