ŠTUDUJEM TO, ČO MA BAVÍ

May 29, 2018

Akadémia SOVY je jedným zo spôsobov ako sa dostať priamou cestou do sveta IT. Mišo je študentom prvého ročníka IT Akadémie SOVY. Študuje, uči sa nové technológie, pracuje v kolektíve a zoznamuje sa s reálnym pracovným prostredím. Prečítajte si, ako vyzerá jeho bežný deň počas štúdia a nechajte sa inšpirovať. Možno je to presne to, čo hľadáte vo svojej životnej ceste aj vy.

Štúdium na Akadémii SOVY je pre mňa jednoznačne skvelou príležitosťou naučiť sa mnoho zaujímavých a užitočných vecí, vďaka ktorým sa budem môcť uplatniť vo svete informačných technológií. A vďaka spolupráci s firmou GlobalLogic sa ja a moji spolužiaci môžeme učiť od ľudí priamo z praxe.

Pred tým než som sa prihlásil do Akadémie SOVY som študoval riadenie elektromechanických systémov. O Akadémii SOVY som sa dozvedel od kamaráta, ktorý o prihlásení sa na štúdium, uvažoval už dlhšiu dobu. Prijímačky boli zamerané na konverzáciu v angličtine a schopnosť logického uvažovania aplikovaného na analýzu jednoduchého problému a snahu previesť riešenie problému na algoritmus.

Momentálne sa učíme sa predmety ako webové technológie, operačné systémy, databázové systémy, programovanie, logické systémy, výpočtová technika, angličtina a podobne. Prax vo firme GlobalLogic je podľa mňa veľkou výhodou tejto formy štúdia. Najmä preto, že sa praxou učíme technológie a postupy, ktoré sa v súčastnosti používajú reálne na projektoch. Náš tím si okrem iného mal napríklad možnosť vyskúšať amazon web services a prácu so službami na rozoznávania tváre. No zároveň je to možnosť zoznámiť sa s kolektívom a pracovným prostredím firmy už počas štúdia. Príjemným prekvapením na praxi bolo príjemné pracovné prostredie a ochota poradiť nám ak sme s niečim mali problém. Ako som už spomínal prax vo firme už počas štúdia je podľa mňa veľkou výhodou tejto formy vzdelávania sa a prípravy na pracovné zaradenie.

Osobne som veľmi spokojný s kolektívom. Aj v škole aj na praxi je kolektív príjemný a ústretový. Výuka v škole prebieha formou štandardných 45 minútových hodín pričom denne máme 5 až 7 hodín a až na skladbu predmetov pripomína štandardný stredoškolský systém výuky.

Pracovné dni resp. dni strávené vo firme sú rozdelené na niekoľko pracovných blokov medzi ktorými máme prestávky na relax, občerstvenie či odreagovanie sa. Na praxi trávime podstatnú časť času aj diskusiou o projekte, na ktorom spolupracujeme a štúdiom technológií ktoré pri práci používame či budeme používať. Pracujeme so širokým spektrom technológií. Ja osobne najčastejšie využívam technológie ako Java, JavaScript, SQL, Python, Shell Script. Asi najlepšie si rozumiem s jazykom C a Java.

Ak je pre vás Mišo inšpiráciou a motiváciou naučiť sa niečo nové zo sveta informačných technológií, nezmeškajte posledné dni do 31.mája na podanie prihlášok do Akadémie SOVY.

Akadémia SOVY je jedným zo spôsobov ako sa dostať priamou cestou do sveta IT. Mišo je študentom prvého ročníka IT Akadémie SOVY. Študuje, uči sa nové technológie, pracuje v kolektíve a zoznamuje sa s reálnym pracovným prostredím. Prečítajte si, ako vyzerá jeho bežný deň počas štúdia a nechajte sa inšpirovať. Možno je to presne to, čo hľadáte vo svojej životnej ceste aj vy.

Štúdium na Akadémii SOVY je pre mňa jednoznačne skvelou príležitosťou naučiť sa mnoho zaujímavých a užitočných vecí, vďaka ktorým sa budem môcť uplatniť vo svete informačných technológií. A vďaka spolupráci s firmou GlobalLogic sa ja a moji spolužiaci môžeme učiť od ľudí priamo z praxe.

Pred tým než som sa prihlásil do Akadémie SOVY som študoval riadenie elektromechanických systémov. O Akadémii SOVY som sa dozvedel od kamaráta, ktorý o prihlásení sa na štúdium, uvažoval už dlhšiu dobu. Prijímačky boli zamerané na konverzáciu v angličtine a schopnosť logického uvažovania aplikovaného na analýzu jednoduchého problému a snahu previesť riešenie problému na algoritmus.

Momentálne sa učíme sa predmety ako webové technológie, operačné systémy, databázové systémy, programovanie, logické systémy, výpočtová technika, angličtina a podobne. Prax vo firme GlobalLogic je podľa mňa veľkou výhodou tejto formy štúdia. Najmä preto, že sa praxou učíme technológie a postupy, ktoré sa v súčastnosti používajú reálne na projektoch. Náš tím si okrem iného mal napríklad možnosť vyskúšať amazon web services a prácu so službami na rozoznávania tváre. No zároveň je to možnosť zoznámiť sa s kolektívom a pracovným prostredím firmy už počas štúdia. Príjemným prekvapením na praxi bolo príjemné pracovné prostredie a ochota poradiť nám ak sme s niečim mali problém. Ako som už spomínal prax vo firme už počas štúdia je podľa mňa veľkou výhodou tejto formy vzdelávania sa a prípravy na pracovné zaradenie.

Osobne som veľmi spokojný s kolektívom. Aj v škole aj na praxi je kolektív príjemný a ústretový. Výuka v škole prebieha formou štandardných 45 minútových hodín pričom denne máme 5 až 7 hodín a až na skladbu predmetov pripomína štandardný stredoškolský systém výuky.

Pracovné dni resp. dni strávené vo firme sú rozdelené na niekoľko pracovných blokov medzi ktorými máme prestávky na relax, občerstvenie či odreagovanie sa. Na praxi trávime podstatnú časť času aj diskusiou o projekte, na ktorom spolupracujeme a štúdiom technológií ktoré pri práci používame či budeme používať. Pracujeme so širokým spektrom technológií. Ja osobne najčastejšie využívam technológie ako Java, JavaScript, SQL, Python, Shell Script. Asi najlepšie si rozumiem s jazykom C a Java.

Ak je pre vás Mišo inšpiráciou a motiváciou naučiť sa niečo nové zo sveta informačných technológií, nezmeškajte posledné dni do 31.mája na podanie prihlášok do Akadémie SOVY.

  • URL copied!